Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » В Україну повертається "біла смерть"

В Україну повертається "біла смерть"

"Штами резистентного туберкульозу поширюються на Україні. Конфлікт на сході країни погіршує ситуацію, епідемія стає загрозою для всього світу", - повідомляє німецьке видання Süddeutsche Zeitung.

У наркологічній лікарні в місті Краматорську на сході України вже о восьмій ранку шикуються в чергу пацієнти, щоб отримати дозу метадону і полегшити абстинентний синдром. Всі 85 прикріплених до лікарні пацієнтів є залежними, найчастіше від опіатів. Кожен третій інфікований ВІЛ. За оцінкою співробітників лікарні, тільки в Краматорську від важких наркотиків залежать близько 10 тис. чоловік, передає видання, повідомила Инопресса.
Україна і Росія мають найвищі показники по поширеності ВІЛ серед країн Східної Європи і Центральної Азії. В таких умовах знову поширюється і туберкульоз (ТБ). На відміну від ВІЛ, в боротьбі з туберкульозом ліки часто не справляються, відзначається в публікації.
При цьому лікування навіть неускладненій форми туберкульозу - це випробування: пацієнти протягом 6 місяців повинні приймати ліки, які іноді мають важкі побічні ефекти. "Тим часом лікарі відзначають, що кожна четверта туберкульозна інфекція більше не піддається лікуванню звичайними антибіотиками", - повідомляє видання. Штами так званого МЛС-ТБ (туберкульозу з множинною лікарською стійкістю) розвинули резистентність відразу до різних активних речовин, через що лікування стає набагато дорожче і складніше. Особливо сприятливі умови створюються для збудника, якщо імунна система організму ослаблена, наприклад, через ВІЛ.
"В Україні хворих ізолюють в лікарняних палатах. Багато хто боїться саме цього, так як пацієнти протягом декількох місяців не можуть працювати і потім часто виявляються в злиднях. Багато передчасно переривають лікування, тому що знову відчувають себе здоровими. Однак це фатальна помилка, яка дає можливість залишилися бактеріям пристосуватися до ліків і розвинути стійкість до них ", - повідомляється в публікації.
При самій агресивній формі туберкульозу ШЛС-ТБ (туберкульоз з широкою лікарською стійкістю) шанси на одужання мінімальні. За даними видання, на Україні зафіксовано 1200 випадків виявлення даної форми туберкульозу - вище показники тільки в Індії. На думку Дмитра Шерембея, глави Network 100 Percent Life, української громадської організації, яка об'єднує ВІЛ-інфікованих, причиною цього є недостатній інфекційний контроль в клініках і в'язницях.
"Те, що збудник швидко поширюється по регіону, має і політичне обґрунтування", - зазначає автор статті. Після того, як проросійські сепаратисти захопили владу на сході України, в регіоні з'явилися "біженці через хворобу". Так, за словами Дмитра Волкова, одного з таких біженців, після того як район перейшов під контроль сепаратистів, місцеві лікарі змогли тільки протягом року підтримувати там програму для наркозалежних та ВІЛ-інфікованих. "Одного разу ліки закінчилися", - говорить Дмитро. Інший пацієнт розповідає, як йому доводиться щодня їздити з одного боку кордону на іншу: сьогодні йому було потрібно для цього чотири години, з них дві години він провів на кордоні. "Тисячі людей втекли з-за проблем зі здоров'ям", - відзначає автор.
Міжнародна медична гуманітарна організація "Лікарі без кордонів" також два роки тому призупинила програму по боротьбі з туберкульозом в самопроголошеній Донецької Народній Республіці. Гуманітарні організації Києва повідомляють про погану ситуацію уздовж кордону: через те, що місцеві жінки не мають можливостей легального заробітку, тут, в антисанітарних умовах, розвинувся величезний ринок проституції.
"Особливо помітний вплив робить конфлікт між Росією і Україною на лікування туберкульозу з широкою лікарською стійкістю", - підкреслює журналіст, відзначаючи, що в той час як збудник розвивається, лікарі борються проти нього тими ж антибіотиками, що і 50 років тому.
Нещодавно на ринку з'явилися два нових препарату - бедаквілін і деламанід, які підвищують шанси на одужання саме для хворих складною формою туберкульозу з широкою лікарською стійкістю. "Однак на Україні дані медикаменти не продаються через політичні причини. Виробники діючих речовин видали ліцензію на продаж в Україні російським фармацевтичним компаніям" Фармстандарт "і" Р-Фарм ". Але з початку конфлікту росіяни більше не можуть вести бізнес на Україні, в результаті чого місцевим лікарям не вистачає нових медикаментів ", - передає видання.
"Для фармацевтичних компаній ця хвороба недостатньо цікава з фінансової точки зору для того, щоб проводити дослідження в цій області. З огляду на розмах епідемії, це може здатися парадоксальним, адже в світі щорічно заражаються туберкульозом понад 10 млн осіб, при цьому вмирають 1,7 млн осіб . Крім Росії і України, які захворіли на проживають в трущобах Індії, Пакистану або Південної Африки. Це неплатоспроможні клієнти ", - відзначає автор.
"До такого збою ринкового механізму додається і добра порція невігластва: вже в середині ХХ століття багато епідеміологи помилково вважали, що збудник переможений. При цьому помилкова оцінка стосується і більш забезпечених держав. Так, в Німеччині число нових випадків зараження на туберкульоз за останні роки дещо збільшилася ", - повідомляється в статті.
За словами Торстена Бауера, головного лікаря клініки захворювань легенів в Берліні, майже всі його пацієнти родом з країн СНД. Медик називає цей феномен Health-seeking migration - міграція, обумовлена станом здоров'я.
Як зазначає Штефан Кауфманн, директор Інституту інфекційної біології імені Макса Планка, кілька десятиліть займається вивченням збудника туберкульозу, для досліджень щорічно необхідне фінансування в розмірі 2 млрд євро - в чотири рази більше, ніж сьогодні. Також терміново потрібна нова вакцина. Розроблені кілька десятиліть тому вакцини давно вже не дають ніякого захисту.
На даний момент Кауфманн починає третю фазу досліджень в Індії для тестування розробленого в інституті діючої речовини. Вчений розраховує отримати результати дослідження в кінці 2019 року. Якщо це вдасться, "це був би перший успіх вакцини", передає видання.​​ скачать dle 12.0
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер:«    Травень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031