Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Найбільше страждає від шкідників капуста

 

Найбільше страждає від шкідників капуста

 

Якщо пропустити хоч один етап обробітку городини – можна залишитись без урожаю

Кожна городня культура, особливо на ранній стадії дозрівання, вразлива до хвороб. Адже рослина, котра ще не зміцніла, просто не має сил «дати відсіч» шкіднику.

Фермер із Хрещатика Заставнівського району Сергій Лучик розповідає, що при вирощуванні овочів дуже важливим є догляд – від самого моменту висадки до збору. Якщо пропустити бодай один день, можна взагалі залишитися без урожаю. Однак кожна культура вимагає свого препарату та періодичності обробітку.

- Морква, наприклад, як і цибуля на ранній стадії, уразлива шкідниками. Їх треба кропити від цибулевої мухи, морквяної мухи, трипса. Звісно, на невеликих площах ці культури можна садити поряд, але коли мова йде про великі поля – це нереально, - каже С. Лучик. –  Вони менше потерпають від шкідників ніж, наприклад, капуста. Але на перших стадіях росту їх потрібно обробити від цибулевої мухи, довгоносика.

Буряк від шкідників практично не кроплять. Можна обробити на перших стадіях від блішки, каже С. Лучик, іноді треба від попелиці. Але найчастіше під час обробітку використовують контактні препарати.

Звісно найбільше від шкідників страждає капуста. Тому їй потрібно уділяти чи не найбільше уваги.

- Капусту на ранніх стадіях вражають хрестоцвіті блішки, потім з’являється значно більше шкідників. Наприклад, трипс, який зараз, в основному, на зернових, після їхнього скошування, переходить на капусту. Також її треба захищати від молі і решти шкідників, - зазначає С. Лучик. - Капуста як тільки зійшла, уже потребує кроплення. Блішки, якщо не обробити культуру, можуть знищити її. Якщо дощу не буде, то «хімії» вистачить до моменту зростання. Якщо буде дощ – культуру потрібно знову обробити, адже дощ змиє препарат. Зараз «сильних» препаратів, які були би стійкими до дощу, немає практично.

Щодо картоплі, то препарати для її обробітку потрібно змінювати щороку. Адже колорадські жуки звикають до них і потім перестають реагувати.

ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: