Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Як зміняться ціни на бензин - прогноз експертів

 

Як зміняться ціни на бензин - прогноз експертів

 

Сьогодні заправити автомобіль з баком на 48 л бензином «А-95» дешевше на 24,96 гривні, ніж у червні. Настільки ж подешевшав і «А-92». Заправка бака дизпаливом подешевшала на 42,7 гривень. Однак заправка автогазом подорожчала, пише Ukr.Media

Що ж буде з цінами на паливо у вересні?

Що було з цінами на паливо влітку

Ціна бензину на АЗС залежить від вартості нафтопродуктів на європейських ринках і курсу долара. Українські компанії розплачуються за імпортні нафтопродукти і платять податки в валюті. Тому цінники на заправках прямо залежать від курсу гривні. Практично все літо національна валюта лише зміцнювалася, а вартість нафти була відносно стабільною. До того ж обсяги продажів істотно не змінилися. Це головні причини здешевлення бензину на заправках, зазначає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Так, літр 95-го і 92-го подешевшав за літо на 52 копійки. Дизпаливо стало дешевше на 89 копійок. Однак, за словами заступника директора науково-технічного центру «Психея» Геннадія Рябцева, заправки пішли на зниження цін на бензин і дизпаливо, щоб стимулювати попит.

«Завдяки тому, що нафтопродукти на кордоні дешевшали – знизилися ціни на оптових продажах. Це позначилося на цінах на заправках. Щоб стимулювати попит, компанії пішли не тільки на збільшення знижок для постійних клієнтів, але і на зниження вартості цін на стелах», – говорить експерт.

Однак істотно автогаз подорожчав з-за дефіциту палива на ринку. З квітня до кінця червня ціни на автогаз падали. З-за цього трейдери не завозили в країну газ з запасом, говорить аналітик «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн. Ситуацію ускладнили нелегали:

«Купуючи по безналу газ у великих трейдерів, вони відразу ж перепродували його за готівку на 300-500 грн/т дешевше (не сплачуючи 20% ПДВ). У підсумку ресурсна діра наростала», — зазначив аналітик.

Якими будуть ціни на паливо у вересні

Подорожчання долара на одну гривню спровокує підняття цін на бензин і дизпаливо на 60-70 копійок за літр, зазначає Геннадій Рябцев. Якщо нафта подорожчає на 1%, то вартість бензину зросте на 10 копійок за літр. За прогнозами аналітиків, гривня у вересні втратить свої позиції, які закріпила влітку.

Ціни на паливо залежать від двох факторів: ціни на зовнішньому ринку, оскільки Україна імпортозалежна і курсу гривні, каже експерт нафторинку Леонід Косьянчук.

«Імпорт має таку особливість: купуємо за валюту – продаємо за гривні, потім знову купуємо валюту. Якщо гривня падає, то операторам може не вистачити прибутку, щоб закупити таку ж кількість палива. Тому ціни зростають. На зовнішньому ринку коливання завжди є. До вчора був підйом, вчора – знову барель подешевшав. Всі ці коливання згладжуються – ринок може і не відреагувати. А ось до курсу валют ціни дуже чутливі», – коментує експерт.

До кінця вересня ціни на автогаз можуть знизитися до 11-12 гривень за літр, прогнозує заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев. Вже зараз він дешевшає на 5-7% в тиждень. Ціни опустяться до прогнозованого рівня, якщо до кінця місяця гривня не обвалиться, говорить він.

Протилежна ситуація на ринку бензину і дизпалива. Аналітик прогнозує, що дизпаливо подорожчає приблизно на 70 копійок, бензин – на 1,5 гривні. До цього призведе можливе падіння національної валюти і зростання цін на світовому ринку. За словами Геннадія Рябцев, це може статися, оскільки країна купує 80% енергоресурсів. Тому курс валют буде визначати вартість палива на кінець вересня. Якщо гривня не буде падати – вартість може залишитися стабільною.

ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: